وب سایت Iranbizlist به منظورایجاد ارتباط مابین خریدار و فروشنده کالا، ایجاد شده است.  این وب سایت جهت درج آگهی طراحی شده و انواع مختلفی از نیازمندی های ساده و ویژه در آن لحاظ شده است که عموم مردم می توانند از طریق آن، محصول موردنظر خود را عرضه نمایند.

این وب سایت متعلق به مجموعه سایت های Hajifiroz با مشارکت شرکت فناوری اطلاعات ناواکو راه اندازی شده است. تجربه ‏ای که از مشارکت با گرو‏های تجاری، صنعتی و خدماتی داخلی و خارجی کسب گردیده، ما را بر آن داشت تا در حوزه تجارت الکترونیک فعالیت نموده و دانش خود را در زمینه‏ های تجارت و صنعت، عملیاتی و تجاری‏ سازی نماییم که یکی از نمونه‏ های این فعالیت، توسعه سایتی به منظور درج آگهی و تبلیغات فعالین کسب و کار و شهروندان است که سعی شده مزایایی مانند سادگی اجرا، نماد کاربری مناسب، جستجوی ساده و مفید را در بر داشته باشد و نیاز تمامی ذینفعان را برآورده سازد.

حاجي فيروز نشان از دموزي (ایزد گیاه) محبوس شده و با اسارت او عشق می‌‌میرد، جهان غرق سکوت شده و باروری متوقف می‌گردد. حاجی فیروز همان نماد دموزی است، برخاسته از زمین، برای باروری دوباره او. نمادی است از سنت‌های نیک ایرانیان، سنت‌هایی که در صلح و دوستی و طبیعت دوستی ایرانیان نهفته است.

پیشینه حاجی فیروز به عنوان طلایه ‏دار و پیام ‏آور نوروزی، قدمتی برابر و حتی بیشتر از فرهنگ و تمدن ایران زمین دارد. ریشه و خاستگاه این پدیده فرهنگی‌ را همانا در باور‌ها و اعتقادات توده مردم می‌توان جست‌وجو کرد. از آنجا که فرهنگ، نخستین گستره‌ای است که آفرینندگانش نامی‌ از خود بر جای نگذاشته و تاریخی‌ روشن ندارد، حضور متداوم یک نماد فرهنگی‌، چون حاجی فیروز و جاری بودن آن‌ در روزگار معاصر، بازتاب روشنی است از اندیشه‌ها، عواطف و سنت‌های جامعه‌ای که با پیروی از روش شفاهی‌ از راه زبان، اشاره، حرکت و نمایش، آن را نسل به نسل به دیگران منتقل و در بستر تاریخ، آن باور‌ها را با هنجارهای اجتماعی دیگر منطبق می‌سازد از این‌رو شخصیت حاجی فیروز را می‌توان برآیند یک اندیشه یا تخیل جمعی دانست که درمسیر تاریخی‌ خود از سرزمینی به سرزمین دیگرکوچ کرده و روایتی مختلف ولی‌ با هسته‌ای یکسان، پدید آورده است.

ما بر اساس اين باور و پيشينه و با ارائه محصولات متنوع و خدمات ويژه، به دنبال روشی جديد در چگونگی توزيع و پخش کالا با هدف ارائه بهترين قيمت ها و محصولات و نیز رفاه و آرامش مشتريان هستیم.

سایت  Hajifiroz با یادگیری از سایت های بین‏ المللی Alibaba و eBay و مدل های B2B، B2C با هدف توسعه تجارت و ایجاد محیطی امن در فضای مجازی، طراحی و توسعه یافته است تا فروشندگان و تولیدکنندگان بتوانند کالا و خدمات خود را در تمامی حوزه ‏ها مانند الکترونیک و دیجیتال، پوشاک و مد، لواز م منزل، زیورآلات و جواهرات، فرهنگی، نرم‏ افزار و سخت‏ افزار، بهداشتی و آرایشی، تور و گردشگری، خدماتی، تولیدی و صنعتی به صورت خرد و عمده عرضه و بدین وسیله با خریداران و متقاضیان خود ارتباط مؤثر برقرار نماید و خریداران با اطمینان خاطر اقدام به خرید و تدارک محصولات و خدمات مورد نیاز خود نمایند. ارائه خدمات حمل، ضمانت پرداخت، بازگشت کالا و ضمانت کیفیت و تطبیق کالای خریداری شده از جمله خدمات ارزش افزوده سایت Hajifiroz است.